مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی کرج

1396-11-10

در راستای فرهنگسازی کارآفرینی در حوزه صنایع فرهنگی و پرورش فناوران فردا؛

میروکیلی با اشاره به آغاز فرآیند پذیرش در مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی گفت: ثبت نام از طریق عضویت در سایت www.cifc.ir به صورت آنلاین در بستر اینترنت از امروز آغاز خواهد شد و تا 6 مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی ...، میروکیلی اظهار داشت: هدف اصلی مرکز شکوفایی ایجاد کسب و کارهایی موفق و ارزشمند است که بتوانند بقا یابد. مراکز شکوفایی و نوآوری اولیه بر شرکت های فناوری محور تمرکز داشتند، اما مراکز جدیدتر با شرکت هایی از صنایع مختلف نیز همکاری دارند. تاکنون مراکز شکوفایی و  نوآوری در نقاط مختلف دنیا توانسته اند شغل های بسیاری را ایجاد کنند و به زیرساخت های کسب و کارهای محلی کمک نمایند.

 

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در این مرکز به صورت گروهی و تیمی  مورد پذیرش است، گفت: ثبت نام از طریق عضویت در سایت www.cifc.ir به صورت آنلاین در بستر اینترنت از امروز آغاز خواهد شد و تا 6 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

 

معاون فرهنگی ورزشی شهرداری کرج، کمک به ایجاد و پیاده سازی زیست بوم پویا، پایدار و کارآمد کارآفرینی در ایران در حیطه صنایع فرهنگی، تقویت تشکل های فرهنگی و جهت دهی آن ها برای رفع نیازهای مردم جامعه با استفاده از نگرش کارآفرینانه، بستر سازی جهت پیاده سازی ایده های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده، هدایت نوآوران به سمت ثبت اختراع، شرکت در مسابقات علمی و جشنواره ها و ارائه تسهیلات برای ادامه فعالیت و ایجاد هسته اصلی فعالیت های ارزش آفرین در حوزه فناوری های فرهنگی را از اهداف کلی و مهم این مرکز عنوان کرد.

 

وی عنوان کرد: در این مرکز، فرایند شناسایی پتانسیل کارآفرینانه بر اساس ارزیابی ها صورت می پذیرد و در نهایت بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، برنامه های آموزش عمومی و تخصصی  برگزار می شود.

میروکیلی گفت: مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی، درصدد است با ارائه آموزش ها و حمایت های مورد نیاز، کمک به رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان به وسیله اشتغال زایی و پیاده سازی زیست بوم کارآمد کارآفرینی در فضای صنایع فرهنگی کشور نماید.

وی گفت: صاحبان ایده در صورتی که شرایطی مانند مرتبط بودن موضوع ایده با یکی از محورهای صنایع فرهنگی، نو بودن ایده ها، بزرگ بودن بازار هدف و امکان رشد سریع، برخورداری از تیم حرفه ای با حداقل دو نفر را داشته باشند، می توانند در این مرکز پذیرش شوند.

 

وی با اشاره به اینکه این مرکز  با همکاری ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- و معاونت فرهنگی ورزشی شهرداری کرج برگزار خواهد شد، بیان کرد: محورهای این مرکز در زمینه صنایع فرهنگی از قبیل رسانه های دیجیتال، بازی های رایانه ای، پویانمایی( انیمیشن)، صنایع دستی، سینما، پی نمایی( کمیک استریپ) می باشد.

 

وی در پایان گفت علاقمندان برای عضویت در این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت  www.cifc.ir مراجع کرده و در جریان جزئیات آن  قرار بگیرند.

برای ثبت نظر میبایستی وارد شوید.